Czy kontrola rodzicielska ma swoje granice? Może jednak nie ma limitu przyzwoitości jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci? 

Dziecko zapracowanych rodziców zmienia szkołę ze względu na nowe miejsce zamieszkania. Oni sami nie mają czasu na kontrolowanie i stuprocentowe wychowanie swojego potomka. Nowe otoczenie to również nowe bodźce dla każdego z nas. Tym bardziej dla dziecka, które chcąc zdobyć przychylność swoich rówieśników może posunąć się do niekoniecznie uczciwego zachowania.

Jeśli chodzi o poziom nauczania – szkoła słynie z dobrej opinii. Jest jednak druga, bardziej mroczna, strona tych idealnych wypowiedzi. Niestety odnotowuje się próby sprzedaży bliżej nieokreślonych substancji, które nie są ani zdrowe ani – przede wszystkim – legalne. Rodzice zauważają w zachowaniu swojego syna niepokojące oznaki.

Dla dorastającego dziecka każda pokusa staje się mniej lub bardziej atrakcyjna. Taki sygnał wystarczy, aby wynająć specjalistów, którzy sprawdzą co dzieje się z dzieckiem, w jakim środowisku przebywa. Po szkole nie zawsze wraca od razu do domu, niechętnie też opowiada domownikom o formie spędzania wolnego czasu. Pomimo, że rodzice ufają swojemu dziecku wolą dmuchać na zimne.

W czym może pomóc prywatny detektyw?

Detektyw sprawdza zarówno drogę do szkoły, powrót oraz kontroluje miejsca, do których dziecko udaje się po skończonych lekcjach. Osoby, z którymi się zadaje to przede wszystkim nowi koledzy ze szkoły, nie są podejrzani i nie mają na swoich kontach żadnych przewinięć. Czy na tym rola detektywa powinna się zakończyć? Otóż nie, uśpienie czujności w zbyt krótkim czasie może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Detektyw ma za mało dowodów na to, że młody człowiek nie schodzi na złą drogę. Postanawia więc bliżej poznać to środowisko. Okazuje się, że jeden z kolegów, który tylko czasami towarzyszy reszcie paczki podczas spotkań po szkole, przebywał już w poprawczaku. Zajmował się sprzedażą dopalaczy przed szkołami. 

Jest to bardzo duży sygnał to zareagowania. Detektyw przekazuje więc zdobyte informacje rodzicom, którzy decydują się na spokojną rozmowę z synem i większe zaangażowanie w życie własnego dziecka. Przekraczanie granic przez dzieci jest bardzo niebezpieczne i zawsze należy reagować kiedy pojawią się chociaż najmniejsze, niepokojące sygnały. 

Masz podejrzenia, że Twoje dziecko wpadło w nieodpowiednie towarzystwo? Skontaktuj się z nami, a wspólnie ustalimy właściwy plan działania. 

Skontaktuj się z nami! Najczęściej odpowiadamy w ciągu 24h.

Centrala

Kalisz

Telefon

+48 694 265 391

Email

biuro@ak-detektyw.pl

Wyślij wiadomość

Zaznacz zgodę

4 + 13 =