Jak ustalić majątek dłużnika w nietypowy sposób?

 

6 kwi, 2023
jak ustalić majątek dłużnika

Ile wiesz o swoich kontrahentach i dlaczego tak mało?

 

 

 W codziennym pędzie rzadko zastanawiamy się nad majątkiem innych. Dla większości ludzi jest to sprawa drugorzędna, nie mająca wpływu na prywatne relacje. Jest jednak pewna kwestia, nad którą warto się pochylić.

Czy powinniśmy posiadać wiedzę na temat majątku naszych kontrahentów?  Czy to, jak żyją, na co i ile wydają powinno nas interesować?

Otóż odpowiedź jest prosta – tak, powinniśmy orientować się w majątkowych poczynaniach naszych bliskich współpracowników w biznesie.

Jest to niezmiernie ważna rzecz ze względu na to, że podczas ogłoszenia bankructwa nasz – już dłużnik – oficjalnie nie ma z czego nas spłacić. To dość ciężka sytuacja ponieważ w taki sposób możemy nigdy nie odzyskać naszych pieniędzy. 

Co więc zrobić jeśli okaże się, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia?

 

 

Wiadomym jest, że pierwsza myśl to zgłoszenie sprawy do firmy windykacyjnej lub sądu. Prawo oczywiście zadziała i końcowym efektem postępowania będzie nałożenie obowiązku spłaty długów.

Wszystko może skończyć się dobrze, o ile dłużnik jest wypłacalny i bez problemu będzie w stanie zwrócić nam należności. Jeśli jednak przed ogłoszeniem wyroku wykaże, że oficjalnie nie posiada żadnego majątku – nie będzie mógł nas spłacić.

Wówczas ruszy proces, który po pierwsze – może trwać latami, a po drugie – niewiele dobrego wniesie w nasz stan finansowy. Takie sprawy zazwyczaj kończą się odroczeniem ze względu na to, że komornik nie ma fizycznie możliwości ściągnięcia długu. Będzie mógł jedynie wysyłać pisma, a wierzyciel poniesie tego koszty.

Jak ustalić majątek dłużnika w nietypowy sposób?

 

 

Z pomocą przychodzi prywatny detektyw, który może – w toku działań operacyjnych – udowodnić, że dłużnik jednak posiada majątek lub celowo przekazał go innej osobie.

Odpowiednio zaplanowana i przeprowadzona akcja skutkuje dostarczeniem do klienta dowodów na posiadanie przez dłużnika nieprawnego majątku. Co więcej, takie dowody mogą pomóc w sprawie i dowieść, że ściągnięcie zadłużenia jest jedynie kwestią czasu.

W sytuacjach kryzysowych, kiedy musimy dowieść prawdy warto zasięgnąć porady specjalisty. Agencje detektywistyczne są w stanie ułożyć plan działania, przeprowadzić akcję i skutecznie pomóc przy rozwiązaniu najbardziej nietypowych do wyjaśnienia spraw. Oczywiście zgodnie z prawem.

Jeśli jesteś w podobnej sytuacji lub masz inny problem, który warto przeanalizować z detektywem napisz do nas.

Skontaktuj się z nami! W dni robocze najczęściej odpowiadamy w ciągu 60 min.

Centrala

Kalisz

Telefon

Email

biuro@ak-detektyw.pl

Wyślij wiadomość

Zaznacz zgodę

Sprawdź inne wpisy na blogu

INFORMACJE

Współpraca