Nie zgadniesz, gdzie najczęściej szukamy informacji o firmie?

Zarówno w relacjach biznesowych jak i pracowniczych często zastanawiamy się czy dana firma ma dobre opinie. Jak wygląda proces sprawdzanie firmy? Chcąc zweryfikować przyszłego pracodawcę czy kontrahenta często sięgamy po informacje dostępne w Internecie.

Czytamy wszystko co publikują inni – niezależnie czy podpisują się z imienia i nazwiska czy pozostają anonimowi. Czasami nawet nie zastanawiamy się na ile takie wpisy są prawdziwe i do jakiego stopnia powinniśmy w nie wierzyć.

Czy są inne drogi do rzetelnej weryfikacji kontrahenta?

Kolejnym – nieco bardziej rzetelnym – źródłem informacji o firmie mogą być nasi znajomi lub znajomi znajomych. Jednak czy to rzeczywiście jest dobry fundament do budowania własnej opinii? Doświadczony przedsiębiorca lub znajomy, który zna wiele osób może wydać pomocną opinię, ale czy niestety nie każdy ma w swoim gronie takie skarby.

Należy pamiętać, że zarówno Internet jak i znajomi nie zawsze mogą działać na naszą korzyść. Czasami z pozoru dobrze wyglądające miejsce okazuje się zupełną porażką. Wtedy zazwyczaj ponosimy straty – zarówno te materialne jak i moralne. Jaką inną drogę powinniśmy obrać, żeby uniknąć potencjalnego zagrożenia i zminimalizować prawdopodobieństwo porażki? 

Jak sprawdzić firmę i jej wiarygodność?

Najrozsądniejszym działaniem jakie możemy podjąć jest skonsultowanie się i skorzystanie z usług prywatnego detektywa. Daje nam to pewność obiektywnej opinii, opartej o sprawdzone informacje oraz obserwacje dostosowane do konkretnego zlecenia.

Prywatny detektyw posiadający doświadczenie wie z jakich technik należy korzystać. Zwraca uwagę na istotne kwestie, które mogą okazać się kluczowe dla dobra sprawy. To wszystko skraca czas potrzebny do zrealizowania zlecenia, jednocześnie sprawiając, że usługa jest profesjonalna. 

Zdobywając informacje dotyczące firmy, prywatny detektyw, nie posługuje się wyszukiwarką google i nie opiera swojej pracy na opinii innych osób. Kiedy zapali się tzw. czerwona lampka detektyw wie jakie kolejne kroki należy wykonać i na czym oprzeć swoje obserwacje aby dokładnie zweryfikować wiarygodność. To bardzo ważne jeśli chcemy sumiennie sprawdzić firmę. 

Krótka historia o tym jak sprawdzenie kontrahenta zaoszczędziło pieniądze i czas

Obrazując powyższe oprzemy się na przykładzie, który dotyczy jednego z naszych klientów. Pan X miał wejść we współpracę z Syryjczykiem, który prowadził w Polsce spółkę. Po weryfikacji firmy, sprawdzeniu terenów, których miały dotyczyć interesy, detektyw, odradził klientowi wejście w ten biznes.

Jakie kroki zostały wykonane? Przede wszystkim dogłębna analiza spółki i jej właściciela, sprawdzenie do kogo należą grunty – czy jest to teren spółki czy może osoby prywatnej. Zaproponowaliśmy również weryfikację prywatnego majątku Syryjczyka w celu lepszego poznania przyszłego kontrahenta. Należy pamiętać, że żadne z działań podejmowanych przez nas nie wykraczają poza prawo i moralność. 

A Ty? Masz pewność, że firma, o której właśnie myślisz jest w 100% bezpiecznym kontrahentem lub pracodawcą? Jeśli potrzebujesz wsparcia w tej sprawie umów się na bezpłatną konsultację.